Każdy z nas zobowiązany jest do płacenia podatków, jednak w niektórych sytuacjach możemy liczyć na umorzenie zaległości podatkowej.
Każdy z nas zobowiązany jest do płacenia podatków, jednak w niektórych sytuacjach możemy liczyć na umorzenie zaległości podatkowej.
Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania ma na celu niwelowanie niekorzystnych z punktu widzenia fiskusa, sztucznych działań mających na celu osiągnięcie korzyści podatkowych.
Minister Finansów rozporządzeniem z 25 kwietnia 2019 r. w sprawie przedłużenia terminu do złożenia zeznania o wysokości dochodu osiągniętego (straty poniesionej) w roku podatkowym i wpłaty należnego podatku dochodowego od osób prawnych, przedłużył do 31 października 2019 r. termin do:
Podatnicy kwestionujący zasadność pobranego przez płatnika podatku albo wysokość pobranego podatku, mogą złożyć wniosek o stwierdzenie nadpłaty. Powyższe wynika z art. 75 § 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 Ordynacja podatkowa (dalej: Ordynacja).
Ustalenie prawidłowej podstawy opodatkowania jest jednym z najistotniejszych elementów procesu ustalania wysokości zobowiązania podatkowego. Sposób jej ustalania jest określony przez ustawodawcę w poszczególnych ustawach podatkowych.
Podatnicy rozliczając dochody za 2018 rok mogą skorzystać z ulgi na wydatki związane z pobytem na turnusie rehabilitacyjnym. Termin rozliczenia upływa z końcem kwietnia, a więc czasu zostało już niewiele. W ramach tej ulgi odliczymy wydatki z tytułu odpłatności za pobyt na turnusie rehabilitacyjnym
Ustawa z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 2193), dalej: nowa ustawa lub nowe przepisy, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2019 r., wprowadziła szereg rewolucyjnych wręcz […]
Wszystkie sprawozdania finansowe złożymy wyłącznie elektronicznie. To efekt zmiany zdania Ministerstwa Finansów.
Podatnik będzie miał prawo rozliczyć stratę podatkową jednorazowo do limitu 5.000.000,00 zł. Ma to poprawić płynność finansową przedsiębiorstw. Jednak na efekty zmian trzeba będzie czekać.
Zmiany w ustawie VAT od 2019 roku znoszą m.in. obowiązek składania wniosku o zwrot podatku VAT.
Prywatne notatki podatnika okazały się mieć istotną wartość dowodową i stanowiły podstawę dla wymiaru podatku VAT. Tak uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi.
Stawka akcyzy na energię elektryczną została obniżona z 20,00 do 5,00 zł za megawatogodzinę (MWh). Jest to efekt ekspresowo przyjętej ustawy podczas dodatkowego posiedzenia sejmu 28 grudnia 2018 r.