Exor Group

Opublikowano 31-07-2017 w Uncategorized,

Końcówka rundy zasadniczej dla Lublina

 Udało się i to podwójnie: po pierwsze nasza drużyna (Speed Car Motor Lublin) wygrała w sobotę w pięknym stylu, po drugie – udało mi się nareszcie po długich namowach zachęcić część Zespołu do wyjścia na mecz żużlowy (wydało się: jestem fanką speedwaya).

29 lipca odbył się ostatni mecz dla Lubelskich Koziołków w ramach rundy zasadniczej. W pięknym stylu nasi zawodnicy pokonali Gości z Opola (Stal-Met Kolejarz Opole), uzyskując miażdżącą przewagę 63:27. Trzeba jednak podkreślić, że goście walczyli w każdym biegu, chociaż ani razu nie udało im się dojechać na pierwszej pozycji. Być może przyczyniły się do tego zmiany w składach, które ogłoszono tuż przed meczem (Roberta Chmiela zastąpił Ondrej Smetana, który pierwszy raz jechał na torze w Lublinie).

W lubelskiej drużynie też nie obyło się bez zmian: za Macieja Kuciapę pojechał Stanisław Burza i jak zawsze zachwycił kibiców. Dużo walki na torze, dużo ścigania i tradycyjna rundka honorowa (z jazdą w kółko) w wydaniu Stasia Burzy po ostatnim biegu z jego udziałem (bieg 13.). Świetnie pojechał nasz kapitan – Daniel Jeleniewski, przywożąc niemal komplet punktów (3, 3, 3, 3, 2) i oddając zwycięstwo tylko w finałowym biegu na rzecz Bjarne Pedersena, który zakończył mecz z identycznym wynikiem punktowym (3, 3, 3, 2, 3). Tradycyjnie dobry, solidny wynik punktowy przywiózł Paweł Miesiąc (3, 1, 3, 3). Młodzi lubelscy zawodnicy też trzymali wysoki poziom: wypożyczony i startujący na pozycji seniora Oskar Bober (1, 2, 2, 2, -), wracający po kontuzji junior Emil Peroń (łącznie 5 pkt.) i Kamil Brzeziński z honorowym jednym punktem.

Mecz przebiegał bardzo spokojnie: tylko jedna powtórka startu, obyło się bez upadków i bez defektów.

Teraz czekamy na emocjonującą fazę play-off. Obiecuję relację!

 

Autor: dr Agnieszka Wójcik
Ekspert ds. controllingu i finansów
e-mail: a.wojcik@exorgroup.pl
tel: 504 724 416