Exor Group

Opublikowano 16-06-2018 w Wydarzenia,

III edycja konkursu Księgowi Przyszłości

W tym roku ponad 1.800 osób z całej Polski wzięło udział w konkursie „Księgowi Przyszłości”. Nasza drużyna stanęła na podium z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz firma Soneta Sp. z o. o. już po raz trzeci zorganizowali konkurs mający na celu promocję zawodu księgowego, walkę z negatywnymi stereotypami oraz wspieranie profesjonalistów z branży. W tym roku do księgowych dołączyli również zawodnicy w kategorii Kadrowo płacowej.

Exor Group Zespół Ekspertów Biznesowych po raz pierwszy przystąpił do tego prestiżowego konkursu. Stworzyliśmy dwie drużyny:

  • w kategorii księgowej zespół Exor Team w składzie Magda Repeć, Marek Rudy i Grzegorz Kusyk;
  • w kategorii kadrowo płacowej zespół Exor Group w składzie Dorota Widz, Karolina Mleczek i Wojciech Nowakowski.

Rejestracja drużyn rozpoczęła się 1 marca po której nastąpiło 5 etapów konkursu i żaden z nich nie był łatwy.

Zespół kadrowo płacowy okazał się być najlepszą grupą ekspertów z zakresu kadr i płac w województwach lubelskim, podkarpackim i małopolskim. To naprawdę duży sukces dotrzeć do półfinału ogólnopolskiego konkursu, w którym biorą udział eksperci z tej dziedziny.

Zespół księgowy poszedł o krok dalej i znalazł się w finale konkursu, czyli tam gdzie spotykają się najlepsi z najlepszych. Rywalizacja była trudna, a o wyniku w jednym przypadku zadecydowało 0,1 punktu. Poziom musiał być zatem wyrównany. Finał konkursu odbywał się w budynku Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, więc naturalnym wydawało się być otrzymanie medalu, jak na prawdziwych igrzyskach. Nasz medal jest z brązu a doświadczenie które zdobyliśmy w trakcie trwania konkursu jest cenniejsze niż złoto.

14 czerwca w centrum olimpijskim odbyło się jeszcze jedno ważne wydarzenie, tzn. konferencja i debata o zawodzie księgowego w erze zmian. Szczególnie utkwiło mi w pamięci pierwsze przykazanie dekalogu stworzonego przez prof. Aldonę Kamelę-Sowińską. Przykazanie to brzmi „Musisz się uczyć do końca życia, co najmniej zawodowego, bo świat zawodowy i wymogi zawodu się zmieniają.” Według mnie to właśnie przykazanie jest kwintesencją zawodu księgowego, bo jedyne co jest niezmienne to ciągłe i niejednokrotnie bardzo szybkie zmiany.

Polecam obejrzeć wykład Pani profesor Kameli-Sowińskiej jak i całą konferencję która jest dostępna pod adresami : część pierwsza, część druga.

Podobno nie samym chlebem człowiek żyje, więc oprócz pracy i zawodowego rozwoju należy zrobić dla siebie coś innego. My wybraliśmy świetną intelektualną i kulturalną rozrywkę jaką jest teatr. 6 piętro czyli wyższy poziom teatru i Fredro to dobre połączenie. Właśnie tam spędziliśmy wieczór przed finałem konkursu, by oczyścić umysł i wyciszyć emocje.

Na koniec jak to zwykle bywa przychodzi czas na podziękowania. Nie będzie długiego wywodu, bo każdy z nas jest kowalem swojego losu i z pewnością podziękował już osobiście właściwym osobom, ale podziękowania należą się również zespołowi Payroll Team, finalistek w kategorii kadrowo płacowej za świetny doping podczas konkursu.

 

Autor: Grzegorz Kusyk
Ekspert ds. rachunkowości podatkowej
e-mail: g.kusyk[at]exorgroup.pl
tel: 508 750 614