Tag: aport

Czy spółka wodna może objąć udziały w spółce prawa handlowego w zamian za aport przedsiębiorstwa?

Czy spółka wodna może objąć udziały w spółce prawa handlowego w zamian za aport przedsiębiorstwa?

TAK. Zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz.U.2022.2625 t.j. z dnia 2022.12.14) (dalej: Prawo wodne) „spółki wodne oraz związki wałowe są niepublicznymi formami organizacyjnymi, które nie działają w celu osiągnięcia zysku, zrzeszają osoby fizyczne lub prawne na zasadzie dobrowolności i mają na celu zaspokajanie wskazanych przepisami ustawy potrzeb w zakresie gospodarowania wodami.”